Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem i Jakością Żywności

Charakterystyka studiów

Studia podyplomowe Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem i Jakością Żywności (SZBJZ) to studia zaprojektowane dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem i jakością żywności. Koncepcja kształcenia ma na celu rozszerzenie i ugruntowanie wiedzy z zakresu obowiązkowych systemów zapewnienia bezpieczeństwa żywności (GHP, GMP, HACCP) oraz dobrowolnych systemów zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności (BRC, IFS, ISO 22000, FSSC), ISO 9001).
Zdobyta wiedza będzie pomocna w pracy i podniesie TWOJE kwalifikacje zawodowe. Odbiorcami studiów są pracownicy zakładów produkcyjnych, zakładów gastronomicznych, instytucji nadzorujących i kontrolujących zakłady wytwarzające środki spożywcze, osoby planujące zarejestrować zakłady produkcji i dystrybucji żywności lub przyszli doradcy i konsultanci.
Po naszych studiach możesz pracować jako audytor, pełnomocnik HACCP, specjalista ds. jakości i bezpieczeństwa żywności, manager jakości.
Oprócz świadectwa ukończenia podyplomowych możesz otrzymać dodatkowe CERTYFIKATY niezbędne do pracy w jakości i audytowaniu systemów zarządzania.
Więcej informacji o studiach, wykładach i wykładowcach na stronie 

Obejrzyj film o rekrutacji i najczęściej zadawanych pytaniach dotyczących studiów podyplomowych.

Film  rekrutacja 

Film najczęściej zadawane pytania 

Warunki i tryb rekrutacji

Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być osoby posiadające dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.
Warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji jest rejestracja w systemie IRK, wypełnienie zgłoszenia rekrutacyjnego i załączenie skanu dyplomu, odpisu dyplomu albo poświadczonej przez uczelnię kopii dyplomu ukończenia studiów uprawniających do podjęcia studiów podyplomowych.
Minimalna liczba osób niezbędna do uruchomienia studiów: 23, maksymalna: 35.
W przypadku większej liczby osób biorących udział w rekrutacji niż zaplanowana liczba miejsc, uwzględniona zostanie kolejność złożenia dokumentów.

Termin rozpoczęcia studiów: marzec 2024 r.

Termin zgłoszeń: 8 marca 2024 r.
- w chwili obecnej: przysyłając scan dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia do kierownika studiów prof. SGGW Joanny Trafiałek i wyrażając chęć uczestniczenia w naszych studiach (joanna_trafialek@sggw.edu.pl),
- po otwarciu systemu IRK (Internetowej Rekrutacji Kandydatów): rejestrując się w systemie. Otwarcie systemu IRK nastąpi ok. stycznia 2024, o czym poinformujemy na bieżącej stronie, bezpośredniej stronie studiów podyplomowych w zakładce „Rekrutacja” (https://haccp.sggw.edu.pl/rekrutacja/) i wyślemy wiadomość (tzw. przypominajkę) do osób, które wcześniej zgłosiły się do kierownika studiów.

Jak wziąć udział w rekrutacji? 

  1. Kandydat zakłada konto w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. 
  2. Zakładając konto kandydat wybiera opcję „Utwórz konto”, potwierdza zapoznanie się z klauzulą informacyjną RODO a następnie tworzy konto podając swój adres mailowy oraz ustanawiając hasło. Hasło musi składać się z minimum 8 znaków, w tym minimum jednego znaku z każdej grupy tj. duża litera, mała litera, cyfra, znak specjalny (@!^) https://rekrutacja.sggw.edu.pl/pl/auth/register/consent/
  3. Po założeniu konta kandydat uzyskuje możliwość wielokrotnego logowania się za pomocą wskazanego przy zakładaniu konta adresu e-mail i ustanowionego hasła. 
  4. Po założeniu konta kandydat wybiera studia podyplomowe na które aplikuje. Wybór ten widoczny jest zakładce „Moje konto” -> Zgłoszenia rekrutacyjne. Tu podaje niezbędne informacje oraz załącza skan dyplomu.
  5. Po założeniu konta kandydat ma możliwość zadawania pytań.

Masz dodatkowe pytania? Chętnie odpowie na nie Kierownik studiów Joanna Trafiałek

tel. 506 609 677.

Przydatne materiały

Wykładowcy

dr hab. Joanna Trafiałek, prof. SGGW

Kierownik Studiów Podyplomowych "Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem i Jakością Żywności"

Adres kontaktowy

Wyślij wiadomość